Image icon
Gwarancja dochodu
oferujemy stabilne źródło długoterminowych dochodów
Image icon
Profesjonalizm
bezpośredni kontakt z kierownikiem projektu
Image icon
Bezpieczeństwo
dbamy o spełnienie wymagań prawnych i środowiskowych
Image icon
Troska o środowisko
wspólne przyczynianie się do poprawy stanu środowiska

Dzierżawa działki pod fotowoltaikę

PCWO Energy to jedna z nielicznych firm w Polsce odpowiadających za w pełni kompleksową obsługę całego procesu tworzenia elektrowni fotowoltaicznych. Proces ten obejmuje pozyskiwanie i dzierżawa działek pod budowę farm PV, przygotowanie projektów, a kolejno rozwoju tych projektów w zakresie montażu oraz eksploatacji instalacji. Jesteśmy partnerem biznesowym, na którym możesz polegać. Posiadamy zaplecze techniczne i kadrę doświadczonych specjalistów, dlatego o nic nie musisz się martwić. Już wielu rolników zaufało nam, a teraz zarabiają na swoim gruncie i to bez wysiłku!

Zgłoś działkę do weryfikacji

Zarabiaj na gruncie

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą niezwłocznie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PCWO ENERGY S.A. z siedzibą w Warszawie oraz PCWO Energy Projekt Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w postaci imienia i nazwiska numeru telefonu oraz adresu e -mail w celu przesyłania mi informacji handlowych


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PCWO ENERGY S.A. z siedzibą w Warszawie oraz PCWO Energy Projekt Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w postaci imienia i nazwiska numeru telefonu oraz adresu e -mail w celu przesyłania mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany powyżej adres e-mail na temat usług i produktów oferowanych przez Administratora. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail administratora. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem. Więcej w polityce prywatności.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PCWO ENERGY S.A. z siedzibą w Warszawie oraz PCWO Energy Projekt Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w postaci imienia i nazwiska oraz numeru telefonu dla celów marketingu


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PCWO ENERGY S.A. z siedzibą w Warszawie oraz PCWO Energy Projekt Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w postaci imienia i nazwiska oraz numeru telefonu dla celów marketingu za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany powyżej adres e-mail na temat usług i produktów oferowanych przez Administratora. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail administratora. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem. Więcej w polityce prywatności.

  Dzierżawa gruntów pod fotowoltaike

  Dlaczego warto?

  Rolnictwo stało się nieprzewidywalną formą zarobku ze względu na ocieplenie klimatu i gwałtowne zmiany pogody. My sprawimy, że Twój grunt stanie się dochodowy – bez względu na porę roku czy klimat. Dzięki nam zyskasz stabilizację i nie będziesz musiał martwić się o rentowność biznesu, bo on przyniesie Ci pewny zysk! Wystarczy, że podpiszesz z nami umowę, a corocznie na Twoim koncie pojawią się pieniądze z dzierżawy. Oferujemy atrakcyjną roczną stawkę, która każdego roku jest powiększana o wskaźnik inflacji. I tak przez lata!

  W PCWO Energy stawiamy na kompleksową realizację inwestycji fotowoltaicznych. Pozyskanie wszelkich decyzji administracyjnych przeprowadzamy we własnym zakresie pod okiem naszych specjalistów. Ponosimy wszelkie obciążenia finansowe związane z uzyskaniem dokumentacji oraz późniejszą eksploatacją instalacji. Po podpisaniu umowy dzierżawy, pozostajesz w stałym kontakcie z kierownikiem projektu, który nadzoruje proces administracyjny oraz czuwa nad prawidłowym przebiegiem realizacji.

  Bezpieczeństwo to dla nas wartość, bez której nie wyobrażamy sobie naszego biznesu. Tworząc farmy fotowoltaiczne – stawiamy na to, by spełniały wszystkie wymogi prawne, jak i środowiskowe. Panele fotowoltaiczne i komponenty instalowane na naszych inwestycjach znane są z innowacyjnej technologii, wysokiej jakości wykonania oraz wieloletniej gwarancji. W trakcie budowy obiekt jest monitorowany przy użyciu wieży monitorującej MobiTower, a po jej zakończeniu instalujemy kamery CCTV na terenie całej inwestycji.

  Dzierżawiąc nam grunt – przyczyniasz się do poprawy stanu środowiska i tworzysz z nami #energialepszegojutra. Farmy fotowoltaiczne to elektrownie, które wpływają na obniżenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Decydując się na podpisanie z nami umowy o dzierżawę gruntu, przyczyniasz się do rozwoju zielonej energii w Polsce. Dzięki Tobie w przyszłości będziemy mogli oddychać czystszym powietrzem.

  Ile możesz zarobić
  na dzierżawie gruntu?

  Oferujemy korzystną, roczna stawkę w wysokości do 15 000 zł/ha przez cały okres użytkowania gruntu, powiększaną corocznie o wskaźnik inflacji. Do każdego zgłoszenia podchodzimy indywidualnie. Zwracamy koszty podatku gruntowego od obszaru zajętego przez inwestycję oraz zobowiązujemy się do zebrania instalacji z gruntu po zakończeniu umowy. Jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce odpowiadających za kompleksową realizację elektrowni fotowoltaicznych. Oddając nam swój grunt w dzierżawę, zyskujesz atrakcyjny, stabilny dochód i to na lata

  Zgłoś się
  aby uzyskać wycenę

  Szukamy gruntów pod farmy fotowoltaiczne

  Współpraca z PCWO Energy opiera się na przejrzystych zasadach. Jednak, by do niej doszło – działka musi przejść pozytywnie bezpłatny proces weryfikacji. Każdy, kto posiada ziemię – może zgłosić się do nas i sprawdzić, czy na jego gruncie może powstać farma fotowoltaiczna. Szukamy gruntów pod farmy fotowoltaiczne, które spełniają określone kryteria. Nasi specjaliści zwracają uwagę na klasę gleb, występowanie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, odległość od linii energetycznych czy dojazd do działki. Jeśli działka spełnia odpowiednie wskaźniki – potencjalnemu dzierżawcy przedstawiana jest umowa. Decydując się na współpracę z PCWO Energy możesz liczyć na stały dochód przez lata. Oferujemy roczny czynsz nawet do 15 000 zł za hektar. Jeśli posiadasz działkę i jesteś gotowy zarabiać na niej bez wysiłku – zgłoś się do nas wypełniając formularz. Weryfikacja działki jest bezpłatna i niezobowiązująca.
  Image icon
  Stabilny dochód
  Dzierżawa gruntu pod budowę farmy pozwoli Ci zabezpieczyć się finansowo na wiele lat. Oferujemy atrakcyjną stawkę nawet 15 000 zł/ha rewaloryzowaną co roku o wskaźnik inflacji.
  Image icon
  Zero kosztów
  Ponosimy wszelkie koszty związane z realizacją inwestycji. Pokrywamy opłaty dotyczące tzw. podatku gruntowego od nieruchomości, oraz zbieramy instalację po zakończeniu okresu dzierżawy.
  Image icon
  Kompleksowość
  Przeprowadzamy bezpłatną analizę gruntu, wykonujemy projekt farmy i przeprowadzamy budowę. Następnie zarządzamy powstałą inwestycja. Nie korzystamy z usług pośredników.
  Image icon
  Troska o środowisko
  Realnie, wspólnie przyczyniasz się do poprawy stanu środowiska. Elektrownia fotowoltaiczna wpływa na zmniejszenie zanieczyszczeń oraz generuje w pełni ekologiczną, zieloną energię.

  Chcesz wiedzieć więcej?

  Pobierz broszurę informacyjną

  Broszura

  Powierzchnia

  większa niż 0.5 ha

  Nachylenie

  w kierunku południowym lub płaskiej

  Klasa

  bonitacyjna gleby IV – VI

  Energia

  linia eletroenergetyczna SN w zasięgu wzroku

  Przyroda

  niezalesiona i niezalewowa

  Dojazd

  dostęp do drogi publicznej

  Farmy fotowoltaiczne dzierżawa gruntu – dlaczego warto?

  Do budowy wykorzystujemy bezpieczne komponenty najwyższej jakości.

  Działa bez udziału człowieka – wymaga jedynie nadzoru i cyklicznej konserwacji.

  Jest cicha – nie emituje hałasu.

  Pozwala na odtworzenie naturalnej biocenozy gruntu.

  Jest odporna na zmiany atmosferyczne.

  Po zakończeniu dzierżawy przywracamy teren do stanu pierwotnego.

  To jedno z najczystszych sposobów wytwarzania energii elektrycznej.

  Przykładowe realizacje

  Farmy fotowoltaiczne dzierżawa gruntu – zaufaj silnemu partnerowi

  Jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce, która zajmuje się kompleksową realizacją projektu i inwestycją w farmy fotowoltaiczne. Dzierżawa gruntu to jeden z obszarów naszej działalności. Z sukcesami działamy w branży fotowoltaicznej prawie od dekady. Pozyskujemy działki pod budowę farm PV, przygotowujemy projekty i zajmujemy się ich późniejszą realizacją. Obecnie w opracowywanych koncepcjach pod budowę farm PV spółki PCWO Energy posiadają już około 7 GW mocy. Polska jest obecnie najdynamiczniej rozwijającym się rynkiem w Unii Europejskiej jeśli chodzi o farmy fotowoltaiczne. Dzierżawa gruntu staje się zatem coraz chętniej rozważaną opcją, na którą z miesiąca na miesiąc decyduje się coraz większa liczba właścicieli ziem. Spółki z grupy kapitałowej PCWO Energy kontraktują średnio 230 działek miesięcznie, co najlepiej obrazuje skalę naszej działalności praz stopień zainteresowania tematem fotowoltaiki.

  Współpraca z PCWO Energy opiera się na przejrzystych zasadach. Jednak, by do niej doszło – działka musi przejść pozytywnie bezpłatny proces weryfikacji. Właściciele gruntów mogą zgłosić się do firmy i sprawdzić, czy na ich gruncie mogą powstać farmy fotowoltaiczne. Dzierżawa gruntu jest możliwa, po pozytywnej weryfikacji. Specjaliści z PCWO Energy sprawdzają szereg kryteriów, jakie musi spełnić ziemia. Zwracają uwagę na klasę gleb, odległość od linii energetycznych czy dojazd do działki. Jeśli działka spełnia odpowiednie wskaźniki – potencjalnemu dzierżawcy przedstawiana jest umowa. Decydując się na współpracę z PCWO Energy – właściciel może liczyć na stały dochód przez lata. Spółka oferuje roczny czynsz nawet do 15 000 zł za hektar. Jeśli posiadasz działki pod farmy fotowoltaiczne, dzierżawa gruntu jest dla Ciebie interesującą opcją  zgłoś się do nas pod numerem telefonu  41 277 11 11 lub wypełnij formularz.

  Dzierżawa działki pod fotowoltaikę – ekologiczne rozwiązanie

  Dzierżawa działki pod fotowoltaikę to w pełni ekologiczne rozwiązanie! Elektrownia nie stanowi żadnego zagrożenia dla środowiska i jest najczystszym sposobem pozyskiwania energii elektrycznej, przyczyniając się przy tym do ochrony środowiska i redukcji emisji dwutlenku węgla. Farmy słoneczne są bez emisyjne tzn. nie emitują żadnych zanieczyszczeń do atmosfery, gleby ani wody. Warto zauważyć także, że nie wytwarzają żadnego hałasu oraz nie emitują szkodliwego promieniowania. Podczas prac serwisowych przy elektrowni słonecznej nie wykorzystuje się żadnych szkodliwych substancji chemicznych, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na glebę, ponadto dzierżawa działki pod fotowoltaikę pozwala na odtworzenie naturalnej biocenozy gruntu. Do budowy elektrowni wykorzystujemy tylko bezpieczne komponenty najwyższej jakości.

  Dzierżawa działki pod fotowoltaikę odbywa się na terenach o niskich klasach bonitacyjnych, co przekłada się na niewielką wartość użytkową tego terenu. Są to tereny poddawane licznym zabiegom agrotechnicznym. Realizując nasze inwestycje fotowoltaiczne zawsze dbamy o jak najmniejszy wpływ wpływ przedsięwzięcia na środowisko naturalne. Ze względu na niewielką ingerencję w podłoże gruntowe oraz brak stosowania herbicydów i pestycydów, nie wystąpi degradacja i dewastacja gruntów rolnych. Zaprzestanie produkcji rolnej pozwoli na odtworzenie naturalnej biocenozy gruntu, a teren zaprzestanie być wyjaławiany. Decydując się na dzierżawę działki pod fotowoltaikę realnie przyczyniasz się o poprawy stanu środowiska.