Dzierżawa gruntu pod farmę

Zarabiaj na swoim gruncie

Zgłoś się

O nas

Dzierżawa działki pod fotowoltaikę

PCWO Energy to jedna z nielicznych firm w Polsce odpowiadających za w pełni kompleksową obsługę całego procesu tworzenia elektrowni fotowoltaicznych. Proces ten obejmuje pozyskiwanie i dzierżawa działek pod budowę farm PV, przygotowanie projektów, a kolejno rozwoju tych projektów w zakresie montażu oraz eksploatacji instalacji. Jesteśmy partnerem biznesowym, na którym możesz polegać. Posiadamy zaplecze techniczne i kadrę doświadczonych specjalistów, dlatego o nic nie musisz się martwić. Już wielu rolników zaufało nam, a teraz zarabiają na swoim gruncie i to bez wysiłku!

Zgłoś swoją działkę do weryfikacji

Po wypełnieniu formularza nasz konsultant skontaktuje się z Tobą niezwłocznie.

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest PCWO ENERGY S.A. z siedzibą w Warszawie wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Warszawie XIII

Ile możesz zarobić na dzierżawie gruntu?

Oferujemy korzystną, roczna stawkę w wysokości do 15 000 zł/ha przez cały okres użytkowania gruntu, powiększaną corocznie o wskaźnik inflacji. Do każdego zgłoszenia podchodzimy indywidualnie. Zwracamy koszty podatku gruntowego od obszaru zajętego przez inwestycję oraz zobowiązujemy się do zebrania instalacji z gruntu po zakończeniu umowy. Jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce odpowiadających za kompleksową realizację elektrowni fotowoltaicznych. Oddając nam swój grunt w dzierżawę, zyskujesz atrakcyjny, stabilny dochód i to na lata

Zgłoś się, aby uzyskać wycenę

Bezpłatna weryfikacja gruntu

ZARABIAJ NA GRUNCIE

Szukamy gruntów pod farmy fotowoltaiczne

Współpraca z PCWO Energy opiera się na przejrzystych zasadach. Jednak, by do niej doszło – działka musi przejść pozytywnie bezpłatny proces weryfikacji. Każdy, kto posiada ziemię – może zgłosić się do nas i sprawdzić, czy na jego gruncie może powstać farma fotowoltaiczna. Szukamy gruntów pod farmy fotowoltaiczne, które spełniają określone kryteria. Nasi specjaliści zwracają uwagę na klasę gleb, występowanie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, odległość od linii energetycznych czy dojazd do działki. Jeśli działka spełnia odpowiednie wskaźniki – potencjalnemu dzierżawcy przedstawiana jest umowa. Decydując się na współpracę z PCWO Energy możesz liczyć na stały dochód przez lata. Oferujemy roczny czynsz nawet do 15 000 zł za hektar. Jeśli posiadasz działkę i jesteś gotowy zarabiać na niej bez wysiłku – zgłoś się do nas wypełniając formularz. Weryfikacja działki jest bezpłatna i niezobowiązująca.

Stabilny dochód

Dzierżawa gruntu pod budowę farmy pozwoli Ci zabezpieczyć się finansowo na wiele lat. Oferujemy atrakcyjną stawkę nawet 15 000 zł/ha rewaloryzowaną co roku o wskaźnik inflacji.

Kompleksowość

Przeprowadzamy bezpłatną analizę gruntu, wykonujemy projekt farmy i przeprowadzamy budowę. Następnie zarządzamy powstałą inwestycja. Nie korzystamy z usług pośredników.

Zero kosztów

Ponosimy wszelkie koszty związane z realizacją inwestycji. Pokrywamy opłaty dotyczące tzw. podatku gruntowego od nieruchomości, oraz zbieramy instalację po zakończeniu okresu dzierżawy.

Troska o środowisko

Realnie, wspólnie przyczyniasz się do poprawy stanu środowiska. Elektrownia fotowoltaiczna wpływa na zmniejszenie zanieczyszczeń oraz generuje w pełni ekologiczną, zieloną energię.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Pobierz naszą broszurę informacyjną.

Przeglądaj

Warunki gruntowe

Wymagania pod budowę farmy fotowoltaicznej

Powierzchnia

Większa niż 0,5 ha

Nachylenie

w kierunku południowym lub płaskiej

Klasa

bonitacyjna gleby IV-VI

Energia

linia energetyczna SN w zasięgu wzroku

Przyroda

niezalesiona i niezalewowa

Dojazd

dostęp do drogi publicznej

Farmy fotowoltaiczne dzierżawa gruntu – dlaczego warto?

Przykładowe realizacje

woj. kujawsko-pomorskie

999kW

woj. podkarpackie

2997kW

woj. świętokrzyskie

999kW
Więcej

Farmy fotowoltaiczne dzierżawa gruntu – zaufaj silnemu partnerowi

Jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce, która zajmuje się kompleksową realizacją projektu i inwestycją w farmy fotowoltaiczne. Dzierżawa gruntu to jeden z obszarów naszej działalności. Z sukcesami działamy w branży fotowoltaicznej prawie od dekady. Pozyskujemy działki pod budowę farm PV, przygotowujemy projekty i zajmujemy się ich późniejszą realizacją. Obecnie w opracowywanych koncepcjach pod budowę farm PV spółki PCWO Energy posiadają już około 7 GW mocy. Polska jest obecnie najdynamiczniej rozwijającym się rynkiem w Unii Europejskiej jeśli chodzi o farmy fotowoltaiczne. Dzierżawa gruntustaje się zatem coraz chętniej rozważaną opcją, na którą z miesiąca na miesiąc decyduje się coraz większa liczba właścicieli ziem. Spółki z grupy kapitałowej PCWO Energy kontraktują średnio 230 działek miesięcznie, co najlepiej obrazuje skalę naszej działalności praz stopień zainteresowania tematem fotowoltaiki.

Współpraca z PCWO Energy opiera się na przejrzystych zasadach. Jednak, by do niej doszło – działka musi przejść pozytywnie bezpłatny proces weryfikacji. Właściciele gruntów mogą zgłosić się do firmy i sprawdzić, czy na ich gruncie mogą powstać farmy fotowoltaiczne. Dzierżawa gruntu jest możliwa, po pozytywnej weryfikacji. Specjaliści z PCWO Energy sprawdzają szereg kryteriów, jakie musi spełnić ziemia. Zwracają uwagę na klasę gleb, odległość od linii energetycznych czy dojazd do działki. Jeśli działka spełnia odpowiednie wskaźniki – potencjalnemu dzierżawcy przedstawiana jest umowa. Decydując się na współpracę z PCWO Energy – właściciel może liczyć na stały dochód przez lata. Spółka oferuje roczny czynsz nawet do 15 000 zł za hektar. Jeśli posiadasz działki pod farmy fotowoltaiczne, dzierżawa gruntu jest dla Ciebie interesującą opcją zgłoś się do nas pod numerem telefonu 41 277 11 11 lub wypełnij formularz.

Dzierżawa działki pod fotowoltaikę – ekologiczne rozwiązanie

Dzierżawa działki pod fotowoltaikę to w pełni ekologiczne rozwiązanie! Elektrownia nie stanowi żadnego zagrożenia dla środowiska i jest najczystszym sposobem pozyskiwania energii elektrycznej, przyczyniając się przy tym do ochrony środowiska i redukcji emisji dwutlenku węgla. Farmy słoneczne są bez emisyjne tzn. nie emitują żadnych zanieczyszczeń do atmosfery, gleby ani wody. Warto zauważyć także, że nie wytwarzają żadnego hałasu oraz nie emitują szkodliwego promieniowania. Podczas prac serwisowych przy elektrowni słonecznej nie wykorzystuje się żadnych szkodliwych substancji chemicznych, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na glebę, ponadto dzierżawa działki pod fotowoltaikę pozwala na odtworzenie naturalnej biocenozy gruntu. Do budowy elektrowni wykorzystujemy tylko bezpieczne komponenty najwyższej jakości.

Dzierżawa działki pod fotowoltaikę odbywa się na terenach o niskich klasach bonitacyjnych, co przekłada się na niewielką wartość użytkową tego terenu. Są to tereny poddawane licznym zabiegom agrotechnicznym. Realizując nasze inwestycje fotowoltaiczne zawsze dbamy o jak najmniejszy wpływ wpływ przedsięwzięcia na środowisko naturalne. Ze względu na niewielką ingerencję w podłoże gruntowe oraz brak stosowania herbicydów i pestycydów, nie wystąpi degradacja i dewastacja gruntów rolnych. Zaprzestanie produkcji rolnej pozwoli na odtworzenie naturalnej biocenozy gruntu, a teren zaprzestanie być wyjaławiany. Decydując się na dzierżawę działki pod fotowoltaikę realnie przyczyniasz się o poprawy stanu środowiska.