Aktualności

Wiedza

Farmy fotowoltaiczne a środowisko naturalne

Przeciętny Europejczyk wytwarza średnio pół tony śmieci rocznie. Większość z nich nie trafia tam gdzie powinna, a znajduje się na nielegalnych wysypiskach śmieci czy w lasach. Część z nich ląduje także w morzach i oceanów, według dostępnych danych trafia tam aż 8 milionów ton plastikowych odpadów, z czego 236 tysięcy ton stanowi mikroplastik. W przeliczeniu na masę do 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastiku niż ryb! Ale to nie jedyny problem dzisiejszego świata, dym z kominów, wypalanie traw czy wycinanie drzew to kolejne działania, które wpływają na degradacje środowiska.

Powyższe dane są zatrważające i pobudzają do myślenia. Każdego dnia powinniśmy podejmować działania mające na celu niesienie pomocy naszej planecie. Zastanawiasz się co możesz zrobić dla naszej planety? Dobrym rozwiązaniem jest segregowanie odpadów, ekologiczne źródła energii, wybór spaceru lub masowego środka transportu zamiast prywatnego auta. Ale decyzja o dzierżawie gruntu pod fotowoltaikę to również dbałość o środowisko.

Decydując się na dzierżawę gruntu pod farmy fotowoltaiczne przyczynisz się do tego, że w przyszłości będziemy mogli oddychać czystszym powietrzem. Zadbasz więc o siebie i swoich najbliższych! Co więcej, panele fotowoltaiczne umożliwiają odtworzenie naturalnej biocenozy gruntu.  Dzięki nim ograniczamy także emisję dwutlenku węgla, siarki i innych gazów do atmosfery, co pozytywnie wpływa na jakość powietrza, którym oddychamy. Farmy fotowoltaiczne są również niezwykle wydajne, instalacje  o mocy 1 MW generuje taką ilość energii elektrycznej, która jest w stanie zasilić blisko 460 gospodarstw domowych rocznie!

Dzierżawa gruntu pod fotowoltaikę to bezpieczne i ekologiczne źródło pozyskiwania energii. Budowa elektrowni fotowoltaicznej wiąże się ze spełnieniem szeregu wymagań i uzyskaniem wielu pozwoleń – dlatego mamy pewność, że jest ona bezpieczna dla ludzi, zwierząt i środowiska.

Może Cię również zainteresować