Aktualności

Wiedza

Utylizacja paneli fotowoltaicznych. Jak wygląda?

Fotowoltaika w ostatnim czasie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wpływ na to mają bez wątpienia ciągle rosnące ceny prądu, ale także kryzys gospodarczy wywołany epidemią koronawirusa. Rolnicy oraz właściciele ziem chcąc zapewnić sobie stały i stabilny dochód wydzierżawiają swoje działki pod farmy fotowoltaiczne. Jest to korzystny sposób na zapewnienie sobie długotrwałego źródła dochodu, które nie będzie uzależnione od pogody czy jakości gleby.

            Przed podpisaniem umowy dzierżawy pojawia się jednak szereg pytań. Jednym z najczęściej zadawanych jest to dotyczące utylizacji paneli. W PCWO Energy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest dbałość o środowisko. Nasze farmy budowane są z myślą o naturze oraz zwierzętach. Staramy się jak najmniej ingerować w środowisko naturalne, a nasze moduły umieszczane są nad poziomem ziemi – co pozwala na migrację drobnym zwierzętom. Dlatego też kwestia utylizacji paneli nie zostaje przez nas pominięta.

            Jesteśmy inwestorem, nie pośrednikiem, a tym co nas wyróżnia jest kompleksowość działań. Nasza firma zobowiązuje się do uprzątnięcia gruntu po zakończonym okresie dzierżawy. Ekipy demontują panele oraz przywracają grunt do stanu sprzed dzierżawy (uwzględniając naturalne jego zużycie). Co dzieje się z zabraną instalacją fotowoltaiczną? Transportowana jest w miejsce, w którym zostaje poddana utylizacji. Obecna budowa panela fotowoltaicznego pozwala na odzyskanie ponad 90% surowców, na które się on składa.

Jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami, nie będziesz musiał marwić się utylizacją. Wszystkie formalności oraz koszty z tym związane pozostają po naszej stronie.

Wspomniane powyżej kwestie, zarówno ta dotycząca oczyszczenia gruntu z instalacji, jak i pokrycia kosztów utylizacji zostały zapisane w umowie dzierżawy, dlatego możesz mieć pewność, że inwestycja jest bezpieczna. Decydując się na dzierżawę gruntu pod farmę wraz z nami dbasz o rozwój energii lepszego jutra!

Może Cię również zainteresować