Dzierżawa gruntu pod fotowoltaikę

Zarabiaj na rozwoju rynku energii odnawialnej

Zgłoś się

Zgłoś swoją działkę do weryfikacji

Po wypełnieniu formularza nasz konsultant skontaktuje się z Tobą niezwłocznie.

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest PCWO ENERGY S.A. z siedzibą w Warszawie wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Warszawie XIII

Stabilny dochód

Dzierżawa gruntu pod budowę farmy pozwoli Ci zabezpieczyć się finansowo na wiele lat. Oferujemy atrakcyjną stawkę nawet 15 000 zł/ha rewaloryzowaną co roku o wskaźnik inflacji.

Kompleksowość

Przeprowadzamy bezpłatną analizę gruntu, wykonujemy projekt farmy i przeprowadzamy budowę. Następnie zarządzamy powstałą inwestycja. Nie korzystamy z usług pośredników.

Zero kosztów

Ponosimy wszelkie koszty związane z realizacją inwestycji. Pokrywamy opłaty dotyczące tzw. podatku gruntowego od nieruchomości, oraz zbieramy instalację po zakończeniu okresu dzierżawy.

Troska o środowisko

Realnie, wspólnie przyczyniasz się do poprawy stanu środowiska. Elektrownia fotowoltaiczna wpływa na zmniejszenie zanieczyszczeń oraz generuje w pełni ekologiczną, zieloną energię.

Dzierżawa grunt pod fotowoltaikę – stabilne źródło dochodu w niepewnych czasach

Nierzadko dla wielu rodzin mieszkających na terenach wiejskich uprawa roli stanowi jedyne źródło utrzymania. Aktualna sytuacja w kraju – kryzys finansowy wywołany epidemią koronawirusa, zakaz hodowli zwierząt futerkowych czy nowe podatki drastycznie wpływają na sytuację materialną rolników. Wielu z nich, aby podreperować swój domowy budżet decyduje się na dzierżawę gruntów pod fotowoltaikę.

Jakie korzyści przyniesie dzierżawa gruntu pod farmy fotowoltaiczne?

Pozyskiwanie dodatkowych środków pieniężnych poprzez dzierżawę gruntów pod panele fotowoltaiczne jest nie tylko bezpieczne, ale także stabilne i nie wymagające wysiłku! Podjęcie takiej decyzji sprawia, że Twoja ziemia zarabia dla Ciebie nie tylko latem, ale także zimą. Jeżeli zdecydujesz się wydzierżawić grunt pod farmy fotowoltaiczne nie będziesz musiał martwić się już o brak dochodów spowodowany zmianami klimatycznymi czy niekorzystną pogodą.

Dzierżawa gruntu pod panele fotowoltaiczne nie tylko przyniesie Ci korzyści finansowe, ale co istotne dla każdego rolnika, pozytywnie wpłynie na środowisko!

Podejmując decyzje o dzierżawie gruntu pod farmy fotowoltaiczne przyczynisz się do tego, że w przyszłości będziemy mogli oddychać czystszym powietrzem. Zadbasz więc o siebie i swoich najbliższych! Co więcej, panele fotowoltaiczne umożliwiają odtworzenie naturalnej biocenozy gruntu, a instalacja o mocy 1 MW generuje taką ilość energii elektrycznej, która jest w stanie zasilić blisko 460 gospodarstw domowych rocznie.

Dzierżawa gruntu pod fotowoltaikę to bezpieczne i ekologiczne źródło pozyskiwania energii. Budowa elektrowni fotowoltaicznej wiąże się ze spełnieniem szeregu wymań i uzyskaniem wielu pozwoleń – dlatego mamy pewność, że jest ona bezpieczna dla ludzi, zwierząt i środowiska.

Jakie warunku musi spełnić ziemia aby mogła zostać wydzierżawiona pod fotowoltaikę?

Działka, którą chcesz wydzierżawić pod farmę musi spełnić kilka istotnych warunków. Ważne dla nas jest aby grunt, który chcesz wydzierżawić miał więcej niż 0,5 ha. Teren, na którym znajduje się działka, którą chcesz wydzierżawić pod fotowoltaikę nie może być zalesiona, zalewowa, nie powinny przecinać jej także rowy melioracyjne, a klasa ziemi nie powinna być wyższa niż IV-VI.

Istotną kwestię stanowi także ukształtowanie terenu, preferujemy działki płaskie, lub nachylone w kierunku południowym. Jeżeli decydujesz się na dzierżawę gruntu pod farmę musisz sprawdzić ponadto, czy do działki prowadzi dojazd drogą publiczną, a w zasięgu wzroku znajduję się linia elektroenergetyczna SN. Ważne jest także, aby minimalna odległość od budynków mieszkalnych wynosiła 50 m.

Do każdego klienta, którego interesuje dzierżawa gruntu pod fotowoltaikę podchodzimy indywidualnie. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoja działka spełnia powyższe warunki, skontaktuj się z nami, nasi eksperci sprawdzą to dla Ciebie za darmo!

Wystraczy, że wypełnisz formularz dostępny na naszej stronie. Jeżeli preferujesz inną formę kontaktu swoje zgłoszenie dotyczące dzierżawy gruntu pod fotowoltaikę możesz przesłać także na nasz adres mailowydzialki@pcwoenergy.pl lub zgłosić je dzwoniąc pod numer 41 277 11 11.

Pamiętaj, aby Twoje zgłoszenie dotyczące dzierżawy gruntu pod fotowoltaikę było kompletne musi zawierać numer działki wraz z lokalizacją (tj. miejscowość oraz gminę). Dodatkowo potrzebny będzie Twój numer telefonu, aby nasz doradca mógł się z Tobą skontaktować.

Przykładowe realizacje

woj. kujawsko-pomorskie

999kW

woj. podkarpackie

2997kW

woj. świętokrzyskie

999kW
Więcej

Kto zarządza działką wydzierżawioną pod panele fotowoltaiczne?

Po podpisaniu umowy dzierżawy gruntu pod farmę, możesz być pewien, że oddajesz swoją ziemię w pewne ręce. PCWO Energy jest jedną z niewielu firm na terenie Polski, która zajmuje się kompletną realizacją inwestycji – rozpoczynając od podpisania umowy dzierżawy gruntu pod fotowoltaikę, aż do zarządzania gotową do użytku elektrownią.

Zarządzanie całą inwestycją leży w naszej gest, zajmujemy się zapewnieniem dozoru elektrycznego, wykonujemy bieżące naprawy i przeglądy, dbamy o bezpieczeństwo wydzierżawionego gruntu pod farmy – za pomocą całodobowego monitoring terenu. Wszelkie koszty związane z zarządzeniem inwestycją ponoszone są przez PCWO Energy. W tym czasie Ty możesz się cieszyć z korzyści jakie przynosi Ci dzierżawa gruntu pod fotowoltaikę!

Nasz zespół regularnie wykasza wydzierżawiony grunt pod panele fotowoltaiczne raz lub dwa razy do roku, w zależności od potrzeb. Nie musisz się więc obawiać o to, że zostanie on zaniedbany. Co więcej, nie stosujemy żadnych nawozów, odżywek ani herbicydów! Dlatego możesz być pewien, że Twoja gleba nie zostanie skażona czy zanieczyszczona.

Ponadto, nie musisz martwić się o to, że kurz lub pył z pobliskich pul osadzi się na panelach umiejscowionych na wydzierżawionym gruncie pod farmę, przez co generowana przez nie energia zmaleje. Zespół PCWO Energy dba o to, aby zachować panele w czystości, korzystając z naturalnego źródła jakim jest deszcze, a w przypadku jego braku mechanicznie pozbywa się zanieczyszczeń z paneli. Dzierżawa gruntu pod fotowoltaikę – to same plusy dla Ciebie i środowiska!

Co dzieje się z instalacją po zakończeniu okresu dzierżawy gruntu pod panele fotowoltaiczne?

Zespół PCWO Energy składa się z doświadczonych specjalistów, których definiuje profesjonalizm i przejrzystość działań. To co nas wyróżnia to kompleksowość działań, nie jesteśmy pośrednikami. W żaden sposób także nie obarczamy właścicieli ziem działaniami związanymi z obsługą wydzierżawionego gruntu pod farmę fotowoltaiczną! PCWO Energy, zobowiązuje się przywrócić wydzierżawiony grunt pod farmę do stanu pierwotnego, a wszelkie koszty utylizacji paneli spoczywają na naszych barkach. Wszystkie te kwestię zostały zapisane w umowie, dlatego możesz mieć pewność, że dzierżawa gruntu pod fotowoltaikę to bezpieczna inwestycja.

W czasie trwania umowy to my dbamy o wydzierżawiony grunt pod fotowoltaikę – Ty możesz cieszyć się korzyściami! Decydując sie na dzierżawę gruntu pod farmę wraz z nami dbasz o rozwój energii lepszego jutra!

Ile możesz zarobić na dzierżawie gruntu?

Oferujemy korzystną, roczna stawkę w wysokości do 15 000 zł/ha przez cały okres użytkowania gruntu, powiększaną corocznie o wskaźnik inflacji. Do każdego zgłoszenia podchodzimy indywidualnie. Zwracamy koszty podatku gruntowego od obszaru zajętego przez inwestycję oraz zobowiązujemy się do zebrania instalacji z gruntu po zakończeniu umowy. Jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce odpowiadających za kompleksową realizację elektrowni fotowoltaicznych. Oddając nam swój grunt w dzierżawę, zyskujesz atrakcyjny, stabilny dochód i to na lata

Zgłoś się, aby uzyskać wycenę

Bezpłatna weryfikacja gruntu

ZARABIAJ NA GRUNCIE