News

Wiedza

Zarządzanie inwestycjami fotowoltaicznymi

Po podpisaniu umowy dzierżawy, oddajesz swój grunt w pewne ręce. Zarządzanie inwestycjami fotowoltaicznymi to jedno z kompleksowych działań jakie podejmujemy. Wewnętrzny zespół operacyjny i konserwacyjny PCWO Energy pracuje na terenie całej Polski. Farmy wymagają dozoru elektronicznego, wszelkich napraw i przeglądów dokonuje specjalnie wyszkolona ekipa, a wszelkie koszty z tym związane ponoszone są przez nas.

Moduły zamontowane są pod kątem 35o i obmywane są przez deszcz. W przypadku jego braku, zostaną przez nas umyte bez użycia detergentów, nie powodując zanieczyszczeń gruntu. Nowoczesne panele PV instalowane na terenie naszych inwestycji wyposażone są w tzw. powłokę antyrefleksyjną minimalizującą straty energii wywołanej przez brud. Szyba w panelu jest maksymalnie gładka co sprawia, że deszcz łatwiej zmywa kurz. Moduły pochłaniają światło zamiast go odbijać, tym samym nie stanowią zagrożenia pożarami i nie oślepiają ptaków.

Nasza firma zajmuje się regularnym wykaszaniem terenu działki raz lub dwa razy do roku, w zależności od potrzeb. Nie stosujemy żadnych nawozów, odżywek, herbicydów (typu Roundup itp.),aby uniknąć skażenia czy zanieczyszczenia gleby. Po zakończeniu trwania umowy dzierżawy przywracamy grunt to staniu pierwotnego, ponosząc wszelkie koszty związane z utylizacją paneli.

Zapewnienie ochrony na terenie naszych inwestycji zarówno na etapie tworzenia farmy, jak i w perspektywie długoterminowego zarządzania jest dla nas jednym z kluczowych aspektów. W trakcie budowy obiekt jest monitorowany przy użyciu wieży monitorującej MobiTower, a po jej zakończeniu instalujemy kamery CCTV na terenie całej inwestycji, aby móc monitorować każdy ruch na miejscu.

Profesjonalizm i odpowiedzialność to wartości, które sprawiają, że zaufali nam właściciele ziem w Twoim regionie. Chcielibyśmy powitać Cię jako partnera PCWO Energy i aktywnie opiekować się Twoim gruntem.

You may also be interested in