News

Media

Portfolio farm PV realizowanych przez P+S i PCWO Energy rośnie o 60 MW

Spółki Projekt Solartechnik Group oraz PCWO Energy S.A. odniosły wspólny sukces, jakim był udany udział w ostatniej aukcji organizowanej przez Urząd Regulacji Energetyki dla instalacji o mocy do 1 MW. Łącznie obie firmy złożyły ponad 70 zwycięskich ofert na projekty elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 60 MW.

Oznacza to, że wolumen zrealizowanych przez spółki projektów urośnie w 2019 roku do ponad 400 MW. Budowa farm słonecznych, które były przedmiotem ofert, to jeden z priorytetów w działalności operacyjnej obydwu spółek, jednak nie wyczerpuje ona całkowicie ich planów i założeń rozwojowych. Przedstawiciele spółek poszukują̨ obecnie projektów, które z sukcesem lub bez sukcesu wzięły udział we wspomnianej aukcji.

Szacuje się, że możliwości finansowe działających w kooperacji spółek pozwolą na nabycie projektów o łącznej mocy przekraczającej 100 MW. Więcej informacji na temat możliwości sprzedaży projektów farm PV można otrzymać, dzwoniąc pod nr.: +48 797 971 085 lub +48 537 220 770.

Rozbudowane plany i założenia Projekt Solartechnik Group oraz PCWO Energy S.A. na nadchodzący rok to wynik doskonałych wyników sprzedażowych oraz wykonawczych w 2018 roku, kiedy to firmy odpowiedzialne były za realizację farm fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 100 MW na terytorium kilka krajów Wspólnoty Europejskiej, osiągając spory udział w rozwoju energetyki odnawialnej nie tylko w Polsce, ale również na Węgrzech oraz we Francji. W tym samym czasie udało się również zakontraktować budowę kolejnych kilkudziesięciu instalacji w tych krajach.

To właśnie nawiązana współpraca dwóch dużych podmiotów leży u podstaw sukcesów obydwu firm. W ramach popularyzacji rozwiązań OZE, firmy zorganizowały w 2018 r. dwa sympozja biznesowe, w czasie których przyszli inwestorzy otrzymali kompleksową wiedzę na temat blasków i cieni tego typu inwestycji.

Kolejne branżowe wydarzenie skupione na tematyce OZE zaplanowano na luty 2019 roku, kiedy to w nieco odświeżonej formule oraz z nowymi Partnerami zawitamy na południe kraju do Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Z pewnością będzie to największe tego typu wydarzenie w Polsce.

Wyniki operacyjne spółek to jednak przede wszystkim zasługa niezwykle konkurencyjnych warunków współpracy, na które mogą liczyć klienci Projekt Solartechnik Group oraz PCWO Energy. Duży wolumen zakupowy oraz doskonałe relacje ze światowymi producentami komponentów sprawiają̨, że cena ofert przygotowywanych przez obie spółki jest na poziomie nawet o 15 proc. niższym w porównaniu do ofert konkurencji.

You may also be interested in