Jesteś zainteresowany dzierżawą działki?

Wypełnij formularz

Po wypełnieniu formularza nasz konsultant skontaktuje się z Tobą niezwłocznie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PCWO ENERGY S.A. z siedzibą w Warszawie oraz PCWO Energy Projekt Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach w postaci imienia i nazwiska numeru telefonu oraz adresu e -mail w celu przesyłania mi informacji handlowych


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PCWO ENERGY S.A. z siedzibą w Warszawie oraz PCWO Energy Projekt Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach w postaci imienia i nazwiska numeru telefonu oraz adresu e -mail w celu przesyłania mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany powyżej adres e-mail na temat usług i produktów oferowanych przez Administratora. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail administratora. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem. Więcej w polityce prywatności.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PCWO ENERGY S.A. z siedzibą w Warszawie oraz PCWO Energy Projekt Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach w postaci imienia i nazwiska oraz numeru telefonu dla celów marketingu


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PCWO ENERGY S.A. z siedzibą w Warszawie oraz PCWO Energy Projekt Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach w postaci imienia i nazwiska oraz numeru telefonu dla celów marketingu za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany powyżej adres e-mail na temat usług i produktów oferowanych przez Administratora. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail administratora. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem. Więcej w polityce prywatności.

  Wynajem działki pod farmy fotowoltaiczne – zarabiaj na nieużytkach

  Z roku na rok wzrasta liczba rolników i właścicieli ziem decydujących się na wynajem działki pod farmy fotowoltaiczne. Ponadto wiele osób nie posiadających żadnych gruntów planuje kupić ziemię, tylko po to, aby wynająć ją pod fotowoltaikę. Warto jednak pamiętać, że obecnie w związku z nowelizacją ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, nabywca nieruchomości rolnej obowiązany jest prowadzić gospodarstwo rolne, w skład którego weszła nabyta nieruchomość rolna, przez okres co najmniej 5 lat od dnia jej nabycia.  Co takiego skłania ich do wynajmu działki pod elektrownie fotowoltaiczne? Niewątpliwie wielu z nich decyduje się na wynajem działki pod farmy fotowoltaiczne z powodów ekologicznych, ale ważnym czynnikiem decydującym o podjęciu takiej decyzji są także profity finansowe.

  Wynajem działki pod farmy fotowoltaiczne – ile mogę zarobić?

  Współpraca z PCWO Energy opiera się na przejrzystych zasadach. Za 1 ha wynajmowanej działki pod elektrownie fotowoltaiczną dostaniesz do 15 tysięcy złotych! W obliczu obecnej sytuacji w kraju, ciągłego wzrostu cen prądu i nieopłacalności uprawy roli – perspektywa zarobienia kilkunastu tysięcy brzmi interesująco. Co ważne, Ty nie ponosisz żądnych kosztów, a  wynajem działki pod farmę fotowoltaiczną dostarcza stabilny dochód na lata. Jedyne co musisz zrobić to zgłosić się do nas, a nasi doradcy zrobią wszystko za Ciebie!

  Wynajem gruntu pod elektrownie to świetna inwestycja w przyszłość. Decydując się na dzierżawę ziemi pod fotowoltaikę nie tylko zapewniasz sobie stabilne źródło dochodu, ale także przyczyniasz się do poprawy jakości powietrza! Ziemia, która jest nieużytkowana nie przynosi Ci żadnego dochodu, zmień to! Zgłoś się do nas i sprawdź jak łatwo Twój grunt może zarabiać dla Ciebie nawet kwotę rzędu nawet 15 tysięcy za 1 ha! Niewątpliwie wynajem ziemi pod farmy fotowoltaiczne podreperuje Twój domowy budżet, a pieniądze z dzierżawy gruntu pod farmę będziesz mógł przeznaczyć na dowolny cel!

  Wynajem działki pod farmy fotowoltaiczne – zaufaj wiarygodnemu partnerowi

  PCWO Energy to firma, która z sukcesami działa na rynku fotowoltaicznym prawie od dekady.  Posiadamy zaplecze techniczne, jak i kadrę doświadczonych specjalistów, dzięki czemu może z powodzeniem realizować kolejne budowy farm fotowoltaicznych. Jesteśmy partnerem biznesowym, na którym można polegać. Przez ostatnie lata fotowoltaika jest jedną z najszybciej rozwijających się branż gospodarczych
  w Polsce, której ekspansji nie była w stanie powstrzymać nawet pandemia koronawirusa. Potencjał biznesowy tej branży sprawia, że coraz więcej osób chętnie decyduje się na wynajem działki pod farmy fotowoltaiczne.

  PCWO Energy do realizacji swoich projektów potrzebuje gruntów, które pozyskuje w dzierżawę. Dzięki temu klienci, którzy zawarli umowę wynajmu działek pod farmy fotowoltaiczne, zyskują stałe źródło dochodu przez lata, a spółka – może realizować inwestycje przyjazne środowisku. – Właściciele ziem, którzy weszli z nami we współpracę – zyskują pewne źródło pieniędzy. W zamian za dzierżawę działki pod farmy fotowoltaiczne– proponujemy atrakcyjny czynsz. Na podpisanie umowy każdego dnia decydują się kolejni dzierżawcy. Obecnie dzierżawimy miesięcznie średnio 230 działek pod budowę farm fotowoltaicznych, zaś w opracowywanych koncepcjach pod budowę farm PV posiadają już około 7 GW mocy, co pokazuje dobitnie skalę naszej działalności. Klienci, którzy zdecydowali się na wynajem działki pod farmy fotowoltaiczne nie muszą martwić się tym, że podejmują współpracę z partnerem, który od niedawna działa na rynku.

  Jak wygląda umowa wynajmu działki pod fotowoltaikę?

  Jeżeli działka kwalifikuje się pod wynajem pod farmy fotowoltaiczne, doradca PCWO Energy kontaktuje się z Tobą w celu złożenia Ci oferty. Początkowo proponujemy umowę przedwstępną, która zawierana jest na okres 24 miesięcy. W tym czasie przystępujemy do tworzenia projektu oraz pozyskiwanie niezbędnych pozwoleń na budowę. Ty możesz użytkować ziemie, aż do momentu rozpoczęcia przez nas budowy. Umowa przedwstępna wynajmu działki pod fotowoltaikę ma formę pisemną i zawarte jest w niej zobowiązanie do zawarcia umowy właściwej po okresie zakończenia przedwstępnej umowy.

  Właściwa umowa dotycząca dzierżawy ziemi pod elektrownie fotowoltaiczną także sporządzana jest formie pisemnej, a podpisy złożone pod nią zostają poświadczone przez notariusza. Umowa podpisywana jest na 29 lat. Lata te uwzględniają cały okres funkcjonowania (żywotności) farmy na wydzierżawionym gruncie, czas potrzebny na usunięcie paneli fotowoltaicznych, a także okres potrzebny na przywrócenie gruntu do pierwotnego stanu.

  Nasze realizacje

  Wynajem działki pod farmy fotowoltaiczne – korzystny wpływ na ekologię

  Wynajem działki pod farmy fotowoltaiczne jest możliwy tylko w przypadku terenów o niskich klasach bonitacyjnych, co przekłada się na niewielką wartość użytkową tego terenu. Są to tereny poddawane licznym zabiegom agrotechnicznym. Dzięki doborze lokalizacji ograniczamy wpływ przedsięwzięcia na środowisko naturalne. Ze względu na niewielką ingerencję w podłoże gruntowe oraz brak stosowania herbicydów i pestycydów, nie wystąpi degradacja i dewastacja gruntów rolnych. Zaprzestanie produkcji rolnej pozwoli na odtworzenie naturalnej biocenozy gruntu, a teren zaprzestanie być wyjaławiany.

  Po prawidłowym zaprojektowaniu i wykonaniu farmy fotowoltaiczne są w pełni ekologiczne. Efekt ekologiczny podmiotowej inwestycji, polegający na uniknięciu emisji gazów do atmosfery, będzie znaczny. Dzięki zastąpieniu produkcji energii elektrycznej z konwencjonalnego źródła jakim jest np. węgiel kamienny, uniknięte z emisji zostanie ponad 865 ton niebezpiecznych i szkodliwych gazów (dla farmy o mocy zainstalowanej 1 MW). Zatem poprzez wynajem działki pod farmy fotowoltaiczne ograniczasz emisję szkodliwego CO2 do atmosfery wpływasz na odbudowę naturalnej biocenozy gruntu.

  Nasze elektrownie budowane są z myślą o środowisku naturalnym. Wbrew błędnej opinii są one przyjazne dla zwierząt i dla ludzi. Farmy fotowoltaiczne to elektrownie, które wpływają na obniżenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Poprzez wynajem działki pod farmy fotowoltaiczne przyczyniasz się do poprawy stanu środowiska.

  Długoterminowe badania przyrodnicze prowadzone na terenie farmy fotowoltaicznej Gondorf Kobern w Niemczech potwierdziły, że rozwój roślinności na obszarze elektrowni nie został zaburzony i jest zbliżony do tego jaki występuje na terenach poza tego typu inwestycjami. A to jedynie może przełożyć się na znaczny wzrost bioróżnorodności, bo tereny rolne – jak wiemy – są intensywnie użytkowane. Wynajem działki pod farmy fotowoltaiczne nie niesie zatem za sobą negatywnego wpływu na stan gruntu.

  Kto odpowiada za utylizację paneli po zakończeniu okresu wynajmu gruntu pod fotowoltaikę?

  Po podpisaniu umowy wynajmu ziemi pod farmy fotowoltaiczne Twój grunt trafia w odpowiedzialne ręce. PCWO Energy zajmuje się kompleksową obsługą inwestycji. To my dbamy o czystość paneli na farmie fotowoltaicznej, kosimy trawę, montujemy także kamery CCTV w celu całodobowej ochrony elektrowni.

  Decydując się na wynajem działki pod farmy fotowoltaiczne, nie musisz martwić się także o to, co stanie się z panelami po zakończeniu inwestycji. Obowiązek recyklingu paneli słonecznych spoczywa na nas – zobowiązujemy się do tego w umowie dzierżawy gruntu pod fotowoltaikę. Koszty utylizacji bierzemy w całości na siebie. Co więcej, tuż przed okresem wygaśnięcia umowy wynajmu działki pod farmy fotowoltaiczne przywracamy grunt do stanu pierwotnego.

  Cenimy sobie naszych klientów, dlatego do każdej osoby zainteresowanej wynajmem działki pod farmy fotowoltaiczne podchodzimy indywidualnie. Jeżeli i Ty zastanawiasz się nad dzierżawą  i chcesz zapewnić sobie stałe i pewne źródło dochodu bez żadnego wysiłku.

  Zgłoś się do PCWO Energy pod numerem telefonu  41 277 11 11 lub wypełnij powyższy formularz.

  Zgłoś działkę

  do bezpłatnej weryfikacji

  Profesjonalizm i odpowiedzialność to wartości, które sprawiają, że zaufali nam właściciele działek w Twoim regionie. Chcielibyśmy powitać Cię jako partnera PCWO Energy i aktywnie opiekować się Twoim gruntem.