Słońce ma moc - PCWOENERGY
Numer telefonu
FacebookLinkedInInstagramYouTube

Media

Bądź z nami na bieżąco

Powrót

Słońce ma moc

Chwila przerwy na kawę i lekturę! W sekcji Energia Odnawialna sierpniowego magazynu Forbes, prezes zarządu Mariusz Iwan podzielił się planami rozwojowymi spółki

Sektor fotowoltaiki w Polsce znajduje się w fazie dynamicznego wzrostu. Tylko w 2019 roku moc zainstalowana w systemach fotowoltaicznych wyniosła 0,9 GW; co uklasyfikowało Polskę w pierwszej piątce krajów Unii Europejskiej.

Do końca tego roku, skumulowana moc we wszystkich instalacjach odnawialnych źródeł energii może przekroczyć 1,5 GW. Według prognoz Instytutu Energetyki Odnawialnej (IEO), branżę fotowoltaiczną czeka prawdziwy „boom”. Roczne obroty przypuszczalnie wzrosną nawet o 25 % i przekroczą 5 mld złotych.

Inwestycje w odnawialne źródła energii od kilku lat nieprzerwanie notują wzrost – segment ten staje się coraz bardziej atrakcyjny dla Inwestorów, którzy szukają dla siebie bezpiecznej, ale zyskownej lokaty kapitału.

Na przedmiotowym rynku od kilku lat energicznie działa spółka PCWO Energy S.A. – jedna z największych firm działających w branży fotowoltaicznej w Polsce. PCWO Energy S.A. działa kompleksowo – „Rozpoczynając od pozyskania gruntu pod budowę farmy, aż po zarządzanie w pełni funkcjonalną elektrownią fotowoltaiczną” – mówi Mariusz Iwan, Prezes Zarządu. Spółka z powodzeniem wystąpiła w dotychczasowych aukcjach, zorganizowanych w 2018 i 2019 roku, przez Urząd Regulacji Energetyki. Wygrane aukcje zagwarantowały PCWO Energy S.A. zakup wytworzonej energii po wskazanej w ofercie aukcyjnej cenie, przynoszącej stały zysk, przez okres 15 lat. Wzmożone prace projektowo – administracyjne, jak i ciągłe pozyskiwanie projektów instalacji od podmiotów zewnętrznych, zagwarantowały PCWO Energy S.A. odniesienie wielkiego sukcesu w aukcji Urzędu Regulacji Energetyki, zorganizowanej w 2019 roku. Dzięki powyższym działaniom, Spółka stała się właścicielem przeszło 100 projektów z zagwarantowanym systemem aukcyjnego wsparcia. Spółka nie zwalnia jednak tempa i stawia na dynamiczny rozwój, poprzez stałe powiększanie kadry pracowniczej, aktywne pozyskiwanie gruntów pod przyszłe inwestycje, jak i poszerzanie kierunków rozwoju o: generalne wykonawstwo, jak i zarządzanie, serwis oraz monitoring działających farm fotowoltaicznych dla podmiotów zewnętrznych. W bieżącym roku Spółka rozpoczęła realizację 16 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 14 MW z wygranej w 2018 roku aukcji URE. Kolejny rok zaowocuje w realizacje ponad 100 instalacji z systemem wsparcia, zapewnionym w aukcji URE z 2019 roku. Łączna moc elektrowni fotowoltaicznych, które Spółka wybuduje w 2021 roku, wyniesie ponad 100 MW, co uklasyfikuje PCWO Energy S.A. jako lidera OZE na rynku krajowym. Roczny przychód z działającej w Polsce elektrowni fotowoltaicznej o mocy 1 MW to około 357 tysięcy złotych. „Z kwartału na kwartał obserwujemy rosnące zainteresowanie naszą działalnością, nie tylko ze strony inwestorów indywidualnych, ale także tych instytucjonalnych. W bieżącym roku nasze budowy są po raz pierwszy w historii finansowane kredytami inwestycyjnymi, co jest wyrazem zaufania dla naszej spółki ze strony sektora bankowego” – dodaje Mariusz Iwan, Prezes Zarządu. Spółka w ubiegłym roku z powodzeniem przeprowadziła emisję pięciu serii obligacji, pozyskując w ten sposób 18,75 milionów złotych, co potwierdza, duże zainteresowanie inwestycjami w sektor odnawialnych źródeł energii .

Źródło: Prezentacja Partnera, Forbes – Sierpień https://tiny.pl/75gp2

Recommend
Share
Tagged in
Leave a reply