PCWO Energy rozpoczęła publiczną ofertę obligacji o wartości do 7 mln zł - PCWOENERGY
Numer telefonu
FacebookLinkedInInstagramYouTube

Media

Bądź z nami na bieżąco

Powrót

PCWO Energy rozpoczęła publiczną ofertę obligacji o wartości do 7 mln zł

PCWO Energy rozpoczęła publiczną ofertę obligacji serii B o wartości do 7 mln zł, podała spółka. Środki pozyskane z emisji mają umocnić pozycję spółki na rynku elektrowni fotowoltaicznych.

"Emisja obejmuje obligacje 2-letnie z możliwością wcześniejszego wykupu na żądanie emitenta. Cena emisyjna wynosi 1 000 zł, a minimalny zapis 10 000 zł. Odsetki z tytułu obligacji będą wypłacane kwartalnie. Emisja dojdzie do skutku w przypadku osiągnięcia progu 1 mln zł" – czytamy w komunikacie.

Zapisy na obligacje trwają do 30 października br.

Oprocentowanie w stosunku rocznym wynosi 7%. Oferowaniem obligacji zajmuje się Prosper Capital Dom Maklerski.

"Celem prowadzonej przez nas emisji jest rozwój bieżącej działalności spółki. Dzięki zebranym funduszom chcemy umocnić naszą pozycję na rynku elektrowni fotowoltaicznych. W zeszłorocznej aukcji URE wygraliśmy z wszystkimi własnymi projektami do niej zgłoszonymi oraz zakontraktowaliśmy ich nabycie, łącznie 60 projektów o łącznej mocy 60 MW. W tym roku planujemy zgłosić do aukcji 200 projektów o łącznej mocy 200 MW. Równocześnie prowadzimy prace nad kolejnymi projektami. Do dziś udało nam się pozyskać 350 lokalizacji pod budowę elektrowni fotowoltaicznych" – powiedział pełnomocnik zarządu Jacek Olesiński, cytowany w komunikacie,

PCWO Energy spółka z branży energetycznej należąca do grupy PCWO, która prowadzi kompleksową obsługę sektora odnawialnych źródeł energii. Obecnie spółka zajmuje się przygotowaniem i wdrażaniem projektów systemów fotowoltaicznych.

Recommend
Share
Tagged in
Leave a reply