Instalacja paneli fotowoltaicznych – czy warto? - PCWOENERGY
Numer telefonu
FacebookLinkedInInstagramYouTube

Wiedza

Bądź z nami na bieżąco

Powrót

Instalacja paneli fotowoltaicznych – czy warto?

Ocieplenie klimatu oraz gwałtowne zmiany pogody sprawiają, że rolnictwo staje się coraz mniej przewidywalnym źródłem dochodu. Niepewne jutro skłania rolników do rozważań, jak skutecznie zarobić na swoim gruncie. Cenisz sobie długoterminowe partnerstwo, a zabezpieczenie finansowe i troska o środowisko to ważne dla Ciebie aspekty? Decydując się na dzierżawę gruntu pod instalację fotowoltaiczną, ziemia, która dziś rodzi słabe plony, może stać się stałą formą przychodu dla Ciebie i Twojej rodziny w perspektywie długoterminowej. Oferujemy korzystną, roczną stawkę przez cały okres użytkowania gruntu powiększaną corocznie o wskaźnik inflacji.

Przedwstępna umowa na dzierżawę działki podpisywana jest na dwa lata. W tym czasie przystępujemy do tworzenia projektu oraz pozyskiwania niezbędnych zezwoleń na budowę. Kolejna umowa zawierana jest na 29 lat, taki okres wynika m.in. z funkcjonowania (żywotności) farmy fotowoltaicznej.

W PCWO Energy stawiamy na kompleksową realizację inwestycji fotowoltaicznych. Pozyskanie wszelkich decyzji administracyjnych przeprowadzamy we własnym zakresie. Proces ten wymaga doświadczenia oraz ścisłego przestrzegania procedur i odbywa się pod okiem naszych specjalistów. Ponosimy wszelkie obciążenia finansowe związane z uzyskaniem dokumentacji oraz późniejszą eksploatacją instalacji.

Po podpisaniu umowy dzierżawy, właściciel nieruchomości pozostaje w stałym kontakcie z kierownikiem projektu, który nadzoruje proces administracyjny oraz czuwa nad prawidłowym przebiegiem realizacji.

Decydując się na wynajem gruntu pod produkcję energii słonecznej przyczyniasz się do rozwoju zielonej energii, co sprawia, że w przyszłości będziemy mogli oddychać czystszym powietrzem. Instalacja fotowoltaiczna korzystnie wpływa na poprawę efektu ekologicznego dla danego regionu. Pozwala na odtworzenie naturalnej biocenozy gruntu oraz znacznie przyczynia się do obniżenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Nie wpływa negatywnie na okolicę. Jest bezobsługowa, bezpieczna i bezdźwięczna. Dodatkowo generuje energię z naturalnego, niewyczerpywalnego źródła. Instalacja o mocy 1 MW jest w stanie wygenerować wystarczającą ilość energii elektrycznej by zasilić blisko 460 gospodarstw domowych rocznie.

W PCWO Energy doskonale wiemy, że dzierżawcy oczekują realnych przychodów z wynajmu gruntu, transparentnej współpracy oraz gwarancji bezpieczeństwa, które są wspierane przez stabilną finansowo spółkę. Współpraca z PCWO Energy przynosi szereg korzyści. Oto niektóre z nich:

  • Stabilne źródło długoterminowych dochodów – zapewniamy stały przychód z automatycznie waloryzowanymi stawkami co roku
  • Gwarancja bezpieczeństwa – tworząc inwestycje fotowoltaiczne dbamy o spełnienie wszystkich wymagań zarówno prawnych jak i środowiskowych
  • Transparentne i profesjonalne podejście – zapewniamy bezpośredni kontakt z Kierownikiem Projektu odpowiedzialnym za dany projekt
  • Kompleksowość działań – jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce, które realizują inwestycję kompleksowo, od momentu podpisania umowy dzierżawy, aż po zarządzanie w pełni funkcjonalną farmą PV
  • Realne, wspólne przyczynianie się do poprawy stanu środowiska – elektrownia wpływa na zmniejszenie zanieczyszczeń, poprzez wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł
Recommend
Share
Tagged in
Leave a reply